Vánoční hvězda

6. října 2008 v 10:16 | Isabel |  Vánoční květiny
Vánoční hvězda pochází z tropické části Mexika a střední Ameriky, kde může dorůstat výšky 2 - 4 m. U nás se jí říká "vánoční růže" nebo "vánoční hvězda.
Poinsettia je nápadná svými nádherně zbarvenými listy, které tvoří zdánlivý květ. Samotné květy pryšce jsou ve skutečnosti nenápadné žluté tyčinky ve středu květiny.

Vánoční hvězda je i přes své charakteristické období velmi citlivá na chlad, proto musíme dávat pozor, když si ji neseme z obchodu domů, aby nenamrzla. V bytě jí bude dobře na světlém teplém místě s teplotou kolem 20ºC .Nemá ale ráda přímé sluneční světlo a také na průvan je citlivá.
Dlouhodobé pěstování vánoční hvězdy je poněkud obtížné a proto je u nás považována za krátkodobou rostlinu. Pokud bychom se ale chtěli pokusit o její dlouhodobější pěstování a chceme, aby se jí znovu krásně zbarvily listy, musíme být maximálně důslední. Rostlina musí několik týdnů stát nejméně dvanáct hodin denně v úplné tmě. I světlo pouliční lampy před oknem ruší.V praxi to vyřešíme tak, že rostlině pořídíme neprůsvitný obal a na denním světle ji necháme maximálně 10 hodin denně.Počítejme ale s tím, že bude barevných listenů možná méně nebo bude barva méně intenzivní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama