USA

6. října 2008 v 8:20 | Isabel |  Vánoce ve světě
USA

Vánoce se tu slaví podobně jako ve Velké Británii, lidé zdobí domy zvenku světly a bohatě zdobenými girlandami

Hlavním vánočním jídlem je pečený krocan s nádivkou. Krocan se upravuje v chřestové omáčce a zavařenině a podává se s brambory, bramborovou kaší a míchanou zeleninou. Nesmí chybět ani puding nebo koláče plněné čerstvým ovocem (pies) a vaječný koňak.

Dárky v Americe roznáší Santa Claus.Jezdí na saních s rolničkami, do kterých je zapřaženo osm sobů s nádhernými jmény Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Cometa, Cupido, Donder a Blitzen. Do lidských obydlí přichází nepozván, ale o to toužebněji očekáván. Nikdy nepoužívá dveře, i když mu jeho váha trochu překáží při šplhání krbovými komíny. Kdo chce dostat dárek, musí zavěsit do komína, na kliku u dveří nebo okna čistě vypranou punčochu. Většina amerických dětí před tím, než jde spát, přichystá pro Santu malé pohoštění - sklenici mléka a talíř sušenek.

Národnostně pestrá Amerika kromě toho v prosinci nenabízí jen křesťanské Vánoce. Židé slaví chanuku, svátek světel, a v černošských rodinách je stále populárnější slavnost prvních plodů sklizně, tzv. kwanzaa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama