Tipy na vánoční dárky

30. října 2008 v 17:21 | Isabel |  Tipy a rady
Původní tradice vánočních dárků zřejmě vznikla z myšlenky, že se během vánoc máme navzájem léčit. Tím, že dáváme dary vyjadřuje tím vlastně prastarou touhu se starat o sebe navzájem. Možná to je důvodem proč se tradice podarování dárkem o vánocích rozšířila tak hojně do mnoha zemí a kultur.

Historie vánočních dárků sahá až do 4.století našeho letopočtu. A i po tolika letech stále dokola lidé řeší, jak pro koho vybrat ten správný dárek. No však to jistě znáte ze své vlastní zkušenosti. Ale nemusí to být těžké. Například já si během celého roku zapisuji na zadní stranu svého diáře nápady na dárky pro všechny ty, kteří jsou v mém životě velmi důležití a které chci o vánocích obdarovat. A věřte mi, za ten rok se těch nápadů sejde. Tu a tam přítel utrousí něco o nějakém potřebném nářadí, maminka vysloví přání v afektu, když odhazuje v dál starý nefunkční mixer, že letos, letos určitě si už koupí nový. Ano, ano..asi pošesté slyším…letos určitě! Tak vezmu pero a napíši si tip na dárek. Většinou během měsíce října vyberu ty tipy na které momentálně mám finanční prostředky. Nic jednoduššího neexistuje.

No a pak je ještě možnost tzv. alternativních dárků. Např.:

1. předplatné časopisů
2. poukaz na kosmetické ošetření pleti, masáž, solná jeskyně
3. permanentka do fitka, kina
4. potravinové dárkové koše
5. poukaz na zážitkový víkend, týden…

Tímto článkem se vám snažíme ulevit od stresu a napětí, komu co koupit a kde na to vzít.

Napadlo vás někdy, že krásným a poměrně levným dárkem mohou být například úžasné domácí sušenky či bonbony zabalené v dárkovém balení? Můžete si připravit barevné sklenice, pomalované barvou na sklo, kam pak všechny ty dobrůtky, do kterých jste vložily svou energii, čas a hlavně lásku, můžete uložit. Nejen děti jsou mlsalové i babičkám takový dárek, vlastnoručně vyrobený, udělá jistě velikou radost.

Příprava želé a džemů už může probíhat v době sklizně ovoce. Pokud použijete originální krásné sklenice převázané stuhou a uzávěr překryjete látkou, která ladí s dekorací obdarovaných přátel…není co řešit..dárek je na světě.

A pro čtenáře..kniha nezklame nikdy, pokud znáte oblíbeného autora, nebo alespoň žánr.

Doufáme, že všechny tyto myšlenky vám pomohly vytvořit si vlastní tip na dárek a pomohou tak ke snadnějšímu výběru při obdarovávání vašich blízkých.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama